Pod pojmem nebankovní půjčky bychom neměli vyhledávat vždy jen slova lichva a podobně. Naopak můžete být mile překvapeni, že i v nebankovním sektoru si můžete zapůjčit peníze, aniž byste platili vysoký úrok. Půjčit si můžete i v řádu desítek tisíc korun.

Dnes velmi známé a ověřené společnosti jakými jsou Home Credit a Provident poskytují půjčky zcela běžně a ve velkém každý den, jejich referencemi jsou desítky tisíc spokojených zákazníků. Společnost provident nabízí částky od 5 tisíc korun českých do 50 tisíc korun českých. Půjčku provident získáte do 24 hodin. Peníze můžete mít druhý den v hotovosti. Vyřídit půjčku lze dvěma způsoby. Buďto si zavoláte na linku společnosti, nebo vyplníte krátký online formulář.

Další nebankovní půjčky:

Mezi další úvěrové společnosti patří ty, které nabízí půjčky bez potvrzení o příjmu. Jsou to společnosti, které nabízí hotovostní úvěry ve výši několika desítek tisíc korun. Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou také dostupné, a využívají je mnozí lidé, neboť je mohou získat osoby, které mají buďto příjem nízký nebo nepravidelný či žádný. Jsou to rizikové skupiny, kterým banka úvěr neposkytne. Dále se zde řadí sms půjčka. Tato Ferratum sms půjčka nabízí možnost půjčit si peníze prostřednictvím Vašeho telefonu či internetového formuláře. Úvěr je schvalován do několika desítek minut a hned víte, jak na tom jste. Jedná se o půjčky od 1000 do 1000 kč.

Nevýhody nebankovní půjčky:

Můžeme se setkat s vyšším úročením oproti půjčce v bance, zapůjčená částka bývá také zpravidla nižší.

Výhody nebankovní půjčky:

Daleko rychlejší vyřízení a schvalování úvěru. Peníze do druhého dne buďto v hotovosti nebo na účtu. Někdy není zapotřebí dokládat potvrzení o příjmu. Peníze můžete získat i když Vám nepůjčili v bance, právě díky tomu, že se v nebankovním sektoru nenahlíží do bankovního registru.