Finanční trh se rozděluje na dva hlavní sektory – bankovní a nebankovní. Oba sektory se liší svou nabídkou. Pokud přijdete do banky, musíte splnit přísné podmínky banky pro získání půjčky, nesmíte mít záznam v registru dlužníků a často potřebujete i ručitele. Proces vyřízení bankovní půjčky je poměrně zdlouhavý. Jestliže potřebujete půjčit peníze rychle a snadno, obrátíte se na nebankovní společnost, která vyžaduje splnění podmínek, ale ne tak přísných jako jsou u banky.

Na českém finančním trhu působí celá řada nebankovních společností, a tak vybrat ty nejvýhodnější je nelehký úkol. My se podíváme na tři nejoblíbenější poskytovatele, a to na Provident, Home Credit a Profi Credit.

Home Credit půjčka

Potřebujete si půjčit větší obnos peněz? Pak je pro vás jako stvořená Home Credit půjčka, která vám nabízí částku od 10 000 Kč do 150 000 Kč. Peníze můžete využít na cokoliv, protože Home Credit půjčka spadá mezi neúčelové úvěrové produkty. Při sjednávání půjčky není vyžadován ručitel a nemusíte ručit ani nemovitostí. Doba splatnosti půjčky je od 60 do 84 měsíců, ale půjčku můžete kdykoliv předčasně splatit, a to zcela zdarma.

Home Credit půjčka je určena všem žadatelům, kteří mají nad 18 let a stálý příjem. K vyřízení půjčky budete potřebovat dva doklady totožnosti a údaje o zaměstnavateli či svém podnikání.

Profi Credit

Další nebankovní společností, která nabízí rychlou a snadnou půjčku, jejíž vyřízení je zcela zdarma, je Profi Credit. Půjčka, kterou tato společnost nabízí, je splatná od 9 do 48 měsíců. Profi Credit vám nabízí v rámci půjčky 4 999 Kč až 166 000 Kč bez ručitele. Navíc si můžete odložit splátky v případě, že zrovna nebudete schopni splátku zaplatit kvůli jiným nečekaným výdajům.

Ke sjednání půjčky požaduje Profi Credit pouze věk nad 18 let, dva doklady totožnosti a potvrzení o vašem stálém příjmu.

Provident půjčky

Další v nabídce jsou Provident půjčky, které vám umožňují půjčit si od 4 000 Kč do 80 000 Kč také na cokoliv. Provident půjčky jsou splatné od 45 do 60 týdnů. Hlavním charakterem půjčky je rychlé vyřízení. Půjčka je poskytována lidem nad 18 let a se stálým a dostatečně vysokým příjmem. Ke sjednání půjčky budete potřebovat doklad totožnosti a doklad o trvalém příjmu.