Chcete si koupit nový dům či byt? Chcete investovat peníze do bydlení, ale nemáte dostatek vlastních peněžních prostředků? V takovém případě vám bude vyhovovat hypotéka. Na českém finančním trhu je spousta hypoték od různých poskytovatelů, a tak vybrat tu nejlepší není lehký úkol. Proto vznikla hypotéka kalkulačka, která výběr hypotéky usnadňuje. Můžete tak rychle a jednoduše zjistit, která hypotéka vám nabízí nejnižší úrokovou sazbu, nejdelší dobu splatnosti a podobně.

Hypoteční banka

Jednou ze společností, která nabízí hypotéky, je Hypoteční banka. U ní si můžete zažádat o hypotéku až do 100 % zástavní hodnoty nemovitosti. Hypotéku budete splácet až 40 let, a tak si můžete snížit své měsíční výdaje. Hypoteční banka vám umožňuje hypotéku kdykoliv s nemovitostí prodat, pokud budete potřebovat. Tato společnost má v nabídce hypotéku bez doložení příjmů, a tak nemusíte předkládat své pravidelné příjmy.

Hypoteční banka poskytuje své služby a produkty všem občanům České republiky a klientům, kteří drží průkaz o povolení pobytu na území členského státu EU. Jakmile podáte žádost o hypotéku, do pěti dnů se dozvíte, zda je vám hypotéka schválena či nikoliv.

Hypotéka České spořitelny

Další variantou je hypotéka České spořitelny, která patří k nejžádanějším na trhu. Tato hypotéka je vhodná pro všechny fyzické osoby, které chtějí financovat bydlení. Můžete z peněz financovat trvalé i rekreační bydlení. To záleží pouze na vás. Kromě toho, že vám hypotéka České spořitelny poslouží k financování koupě nemovitosti, můžete z peněz financovat i její výstavbu či rekonstrukci. Splatnost hypotéky je 30 let a je zajištěna nemovitostí stojící na území České republiky. Tuto hypotéku můžete uzavřít online. Nemusíte tedy nikam chodit a vše vyřídíte z pohodlí svého domova. Hypotéka České spořitelny může mít pevnou úrokovou sazbu na 1, 2, 3, 4, 5, 10, 15 či 20 let.