Finanční problémy můžou přijít z ničeho nic. Stačí jeden nedoplatek za plyn a elektřinu a problém je na světě. V takové situaci máte dvě možnosti. Pokud máte našetřeno, můžete využít volné prostředky k zaplacení požadované částky. V druhém případě žádné úspory nemáte a musíte si vzít půjčku.

SMS půjčka

Tento typ půjčky je v dnešní době velice populární. Jedná se většinou o malé půjčky do 10 tisíc korun, které můžete sjednat online nebo prostřednictvím sms zprávy. Půjčka je většinou na dobu do max jednoho měsíce. Poskytovatelé sms půjček jsou především společnosti Ferratum, Kredia a CreditOn. Výhodou této půjčky je především rychlost sjednání. Jelikož se jedná o malou částku, nemusíte se bát osobní schůzky. Vše probíhá online nebo pomocí zpráv.

Další druhy půjček

Máte-li zájem půjčit si větší finanční prostředky, pak je vhodné využít bankovní či nebankovní půjčky. Jednotlivé segmenty mají své klady a zápory a vždy záleží na vás, kterou možnost využijete. Bankovní půjčky nabízí stabilní služby a jistotu ve výši úrokových sazeb. Nevýhodou může být například to, že při žádosti musíte dodat zdroj vašeho příjmu a nemůžete půjčku sjednat bez osobní schůzky. Nebankovní půjčky jsou na trhu velice rozšířené a jejich nabídka je nepřeberná. Vybrat proto kvalitní nebankovní půjčku není problém. Stačí se podívat na společnosti Home Credit, Cetelem, Provident, Cofidis a dalších a zjistíte, že se zásadně neliší od těch bankovních. Výhodou může být hlavně fakt, že většina nebankovních společností nenahlíží do registru dlužníků a nemusíte i dokládat příjem.

Ať už si vyberete jakoukoliv půjčku, vždy dbejte na včasné splácení a dodržování termínů splátkového kalendáře. Přejdete tím budoucím problémům.