V dnešní uspěchané době se nejprve nakupuje, až potom šetří. Finanční trh je velmi rozmanitý a nabízí celou řadu půjček. Navíc se finanční trh rozděluje na dvě hlavní kategorie – bankovní a nebankovní. Pokud přijdete žádat o půjčku do banky, musíte podstoupit poměrně zdlouhavý proces vyřízení, na jehož konci vám půjčka nemusí být ani schválena. Navíc musíte doložit celou řadu dokladů, nesmíte mít záznam v registru dlužníků a banka často vyžaduje potvrzení o příjmu.

Proto se spousta lidí obrací na nebankovní trh, který nabízí nejen mírnější podmínky půjček, ale také jejich rychlé a snadné sjednání. Nebankovní půjčky jsou tedy dostupné širší veřejnosti. Asi nejoblíbenější jsou online půjčky, které jsou charakteristické tím, že je vyřídíte přes internet. Nemusíte tak nikam chodit, o online půjčku zažádáte z domova, stačí mít pouze počítač a připojení k internetu.

Budete-li žádat o online půjčky ihned u některé z nebankovních institucí, nemusíte mít potvrzení o příjmu. Takové půjčky jsou tedy vhodné i pro lidi s nízkou bonitou, zaměstnance ve zkušební době či ženy na mateřské dovolené. Půjčka je poskytována od 1 000 Kč do 10 000 Kč a spadá mezi neúčelové finanční produkty. Sice se nejedná o nijak závratnou částku, ale takové peníze do 10 000 Kč pomohou zejména před výplatou. Za peníze, které si půjčíte, můžete koupit prakticky cokoliv. Nemusíte dokládat účel použití finančních prostředků.

Tato krátkodobá online půjčka ihned je charakteristická tím, že má splatnost 21 dnů. Nepočítají se zde žádné úroky, ale za půjčení jsou vám účtovány pevně dané poplatky, které se odvíjí od výše půjčené částky. Jestliže nebudete moct splatit půjčku v domluveném datu, pak je možné společnost požádat o prodloužení splatnosti o dalších 21 dní.

Každý se čas od času dostane do finanční tísně. Jestliže potřebujete koupit domácí spotřebič, nebo musíte splatit akutní závazky, ale nemáte ještě další výplatu, online půjčky jsou ideálním řešením.