Nebankovní půjčky představují něco, co může být realizováno většinou ihned. Jedná se o půjčky, jejichž kvalita se různí zejména od společnosti, která je poskytuje. Mnozí lidé se bohužel nebankovních úvěrů poněkud bojí, což je zbytečné, jelikož půjčky od soukromých společností nemusejí být vůbec marné. Pokud si jako zájemce o půjčku zvolíte opravdu spolehlivou společnost, máte z poloviny vyhráno. Na českém finančním trhu se těchto společností nachází celá řada, nicméně vybrat tu pravou nemusí být až tolik jednoduché.

Když využijí žadatelé o půjčku služeb některého ze srovnávacích webů, mohou do jisté míry najít konkrétní řešení. Rychlé srovnání je schopno odhalit naprosto přesně jak výhody, tak i některé zápory daných půjček. Určitě je dobré se na takováto srovnání soustředit, jelikož při jejich využití může být člověk klidnější. Pokud bychom měli uvádět srovnání půjček u některých konkrétních společností, není problém se zmínit o některých základních charakteristikách půjčky Home Credit. Tato společnost je schopna nabídnout produkty různého charakteru, mezi kterými vynikají zejména nákupy na splátky.

Jak je tvrzeno v reklamě, jedná se o nákupy splátkového typu bez jakéhokoli navýšení. Realizace takovýchto nákupů je docela častá, jelikož nákupy na splátky prostřednictvím Home Creditu nabízí celá řada různých společností, které mají ve svém repertoáru převážně elektroniku a některý jiný vybraný sortiment. Home Credit je ale i zprostředkovatelem hotovostních půjček, které mohou být poměrně zajímavé.

Celková výše hotovostní půjčky se zastavuje až na sumě 150 000 korun. Tyto peníze mohou mít lidé žádající o úvěr online a též i lidé mající mobilní telefony, jelikož o půjčku není složité zažádat i krátkou textovou zprávou. Jediným důležitým faktorem u tohoto druhu půjčky je hlavně to, aby disponoval žadatel pravidelným příjmem.

Využít mohou zájemci i půjčky od společnosti Profi Credit, která je též známým zprostředkovatelem nebankovních půjček. Úvěry nabízené touto společností jsou celkem dva a jde o zaměstnanecký úvěr v celkové výši 166 000 korun a překlenovací úvěr, který se může vyšplhat až na 150 000 korun. Profi Credit umožní půjčení si komukoli, kdo disponuje pravidelným příjmem, a to ze zaměstnání i z jiných činností a okolností. Půjčky tedy mohou být poskytnuty i nezaměstnaným a lidem v sociální nouzi.