Zatímco dříve trvalo vyřízení půjčky i několik dní, a u některých společností mnohdy trvá ještě dnes, běžnou praxí je vyřídit vše co nejrychleji. Klienti totiž vyžadují rychlost a flexibilnost ze strany poskytovatelů půjček. Rychlá půjčka je většinou taková, u které trvá schválení a vyplacení částky maximálně jeden den, tedy 24 hodin. Běžné však je, že u některých společností můžete mít peníze do 10 minut na účtu – samozřejmě za předpokladu, že máte účet u stejné banky.

Bankovní převod běžně trvá 2 dny, pokud není expresní. Proto mnoho poskytovatelů úvěrů má účty u více bank, tím docílí toho, že klient obdrží peníze ihned.

Nejvýhodnější rychlé půjčky

Rychlou půjčku často lidé využívají rádi a opakovaně. Nejčastěji ji vyhledávají jako půjčku do výplaty, tedy menší půjčku, kterou následně splatí najednou, i když někteří klienti si i menší půjčky rádi rozloží do více splátek, což je ovšem nevýhodnější. Takzvané půjčky do výplaty jsou bezpečné, protože danou částku bez problému splatíte z další výplaty, ale nemusíte díky ní na konci měsíce strádat, protože mnoho klientů nemá ani na základní poplatky na léky či jídlo. Rychlá půjčka do 10 minut je tak vítanou pomocí mnoha rodinných rozpočtů.

V případě, že hledáte nejvýhodnější půjčku, ale nechcete procházet desítky až stovky podmínek půjček, využijte jednoduše rychlý online srovnávač, který vám najde nejvýhodnější půjčky během několika vteřin.

Jednou z těchto půjček, u které můžete mít peníze bez zástavy a bez ručitele, je například půjčka Provident, kterou určitě znáte například z televize. Provident je společnost poskytující nebankovní půjčky, kterou jsme zmínili zejména proto, že své finanční služby poskytuje už od roku 1997 a pro mnoho klientů se stala dobrým pomocníkem v případě finanční nouze. Služby Providentu už bez nadsázky využilo více než milion zákazníků, mnoho z nich opakovaně. Jedná se o poměrně dostupnou, ale přitom bezpečnou půjčku.