Úvěr je dnes něco mimořádně snadného, vyřízení je často otázkou minut, požaduje se zpravidla minimum osobních údajů a dokladů. Posud je vše v pořádku, můžete mít radost, že vše půjde doslova jako po drátkách. Je tu však ale jisté riziko, při rozsáhlosti dnešního trhu je pravdou, že musíte posuzovat až desítky různých nabídek – a ty jsou v principu odlišné, někdy může špatná volba znamenat prodělek až několika tisíc korun na úrocích. Je proto třeba volit obezřetně!

Jak si vlastně vybrat půjčku, když je dnešní trh tolik bohatý

Při výběru nebankovní půjčky je nutné postupovat hodně opatrně. Nabídku byste si měli prověřit doslova skrz naskrz. Na co je třeba brát zřetel především?

  • Nejsou úroky až podezřele nízké? Nenabízí poskytovatel půjčky přímo nesplnitelné věci?
  • Jde o poskytovatele, který má nějakou hmatatelnou historii? Ví o něm něco vaši přátelé?
  • Je součástí nabídky možnost případného odkladu splátek nebo změny jejich měsíční výše?

Jednou z variant, které se přímo nabízejí, je půjčka od Tesco. Stejnojmennou síť supermarketů jistě zná úplně každý, jde o důvěryhodnou značku, jež působí na českém trhu už pěknou řádku let. I proto je půjčka právě zde dobrá volba. Pokud sjednáte půjčku osobně na pobočce, můžete si přijít až na půlmilionovou částku, když učiníte dohodu telefonicky, je maximum stanoveno na 200 tisíc korun. Splatnost minimálně jeden rok a maximálně sedm let, úroky začínají na hranici 11,52 procenta. Jednoduchá žádost i vyplacení peněz, krátká smlouva a spoustu doplňkových služeb, i o tom je Tesco!

Druhá možnost? Je to Jet Money půjčka, kterou můžete v dnešní době najít nově také jako Smart půjčku. Až sedmdesát tisíc korun na dobu třinácti nebo šestnácti měsíců, úroky od jednadvaceti procent p. a. Minimum pro sjednání úvěru činí pět tisíc – pokud tedy potřebujete menší sumu peněz, rozhodně neuděláte chybu, když popřemýšlíte právě o tomto úvěru. Mimochodem, ať už zvažujete jakoukoliv dnešní nabídku půjčky, zaměřte se při porovnávání hlavně na RPSN (roční procentní sazbu nákladů). Jde totiž o cifru, která napoví nejvíce – prostou násobilkou si ujasníte, o kolik vlastně celkově přeplatíte jistinu té či oné půjčky.