Koupili jste si nové či ojeté vozidlo? V takovém případě nezapomeňte na povinné ručení, které je ze zákona stanovené. Nové povinné ručení si můžete sjednat také před koncem pojistného období, pokud nejste spokojeni s cenou a vlastnostmi produktu, který doposud platíte. Povinné ručení se vztahuje na škody, které jsou způsobené na majetku či zdraví cizích osob. Pokud byste chtěli pokrýt škody způsobené na vašem vozidle, k těmto účelům slouží havarijní pojištění.

V současné době je kladen důraz na rychlost a jednoduchost, a to ve všech oblastech, dokonce i při sjednávání povinného ručení. Dnes nemusíte nikam chodit, abyste si povinné ručení sjednali, protože vše probíhá přes internet z pohodlí domova. Než si ale pojištění sjednáte, použijte povinné ručení porovnání, díky němuž zjistíte, která pojišťovna vám může nabídnout nejvýhodnější pojištění vozidla na trhu.

Na současném trhu působí dvanáct pojišťoven, které mají licenci poskytovat svým klientům povinné ručení. Nemusíte procházet ručně jednotlivé nabídky, protože práci vám usnadní speciální kalkulačka, která zaručuje aktuální informace u jednotlivých produktů.

Použijte kalkulačku k porovnání

Povinné ručení je poměrně nákladnou položkou domácího rozpočtu. Pohybuje se v řádech tisíců korun. Ale vy můžete několik set, ba dokonce i tisíc korun ročně ušetřit, pokud si sjednáte levné povinné ručení. Neprocházejte nabídky dvanácti pojišťoven zvlášť. Poslouží vám povinné ručení kalkulačka, do které zadáte základní informace o vás a o vozidle. Na základě těchto údajů jsou vypočteny sazby u jednotlivých pojišťoven. Nabídky jsou seřazeny od té cenově nejvýhodnější po nejméně cenově výhodnou. Můžete si tak snadno porovnat, jaký je rozdíl mezi jednotlivými pojišťovnami.

Povinné ručení kalkulačka nabízí možnost sjednání povinného ručení přes internet. Šetříte si tím nejen spoustu času, ale také spoustu peněz.