Když se řekne pojištění, spousta z vás si představí papírování, zdlouhavé vyřizování a osobní schůzky se zprostředkovatelem pojištění. Tomu je již dávno konec, protože dnes se dá řada pojištění vyřídit přes internet. Mezi hlavní typy pojištění, které můžete snadno a rychle vyřídit online, jsou povinné ručení a cestovní pojištění. Nejprve využijte srovnávač pojištění, najděte si levnou pojišťovnu, a pak si ihned sjednejte dané pojištění online. Nemusíte se ničeho bát, protože pojistka bude naprosto shodná s pojistkou, kterou byste si jinak sjednali na pobočce pojišťovny.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je velmi jednoduché pojištění, za které budete platit pár korun denně. Stačí mít připojení k internetu a vše si vyřídíte z pohodlí svého domova, aniž byste museli chodit na pobočku. Cestovní pojištění srovnání vám vyhodnotí nejen nejvýhodnější nabídku, ale zároveň můžete ve srovnání zhlédnout, jaké jsou odlišnosti v rozsahu krytí, asistenčních službách a podobně.

Co se vůbec hradí z cestovního pojištění? Slouží k úhradě léčebných výloh v zahraničí. Často se tyto částky šplhají do řádů statisíců, někdy až milionů, a tak hradit z vlastní kapsy by si to nechtěl asi nikdo z vás. Před odjezdem do zahraničí si tedy sjednejte cestovní pojištění.

Povinné ručení

Když se řekne povinné ručení, každý řidič si představí vysoké částky, které musí ročně platit. Ale pokud si najdete nejlevnější povinné ručení 2013, již nemusíte platit tak vysoké částky jako doposud. Jak se říká, kdo hledá, najde. Povinné ručení je předepsané zákonem a musí si ho sjednat každý majitel motorového vozidla. Bez něho nesmí být nepojištěné motorové vozidlo provozováno na veřejné pozemní komunikaci, jinak byste se vystavovali vysokým pokutám. Sjednejte si tedy povinné ručení online, ušetřete peníze a zároveň jezděte tam, kam chcete.