Služba Allianz Direct je poskytována společností Allianz pojišťovna, a.s., která je součástí významné skupiny Allianz SE, jež má velký význam na světovém trhu. Allianz Direct klientům poskytuje internetovou a telefonickou možnost sjednání buď autopojištění, cestovního pojištění, pojištění majetku, nebo penzijního připojištění. Služby jsou rychlé, snadné a pohodlné, protože nemusíte nikam chodit. Vše vyřídíte z domova přes internet.

Povinné ručení

Povinné ručení je zákonem stanovené pojištění, které si musí sjednat každý majitel, respektive provozovatel motorového vozidla. Bez tohoto pojištění nesmí být motorové vozidlo provozováno na veřejné pozemní komunikaci, jinak byste se vystavovali riziku vysokých sankcí.

Allianz Direct má ve své nabídce kompletní povinné ručení, které vás bude finančně chránit v případě, že s pojištěným vozidlem způsobíte škodu na zdraví či majetku jiných osob. Na nic nečekejte a sjednejte si povinné ručení online, zabere vám to pouze pár minut. Navíc získáte k tomuto pojištění asistenční služby zcela zdarma. Budete-li vzorný řidič, získáte slevu za bezeškodný průběh až 60 %.

Povinné ručení je rozděleno na dvě hlavní kategorie, které se liší limitem pojistného plnění. První variantou je zákonné pojištění vozidla s limitem 40/40 milionů Kč a druhou možností je pojištění s limitem plnění 80/80 milionů Kč. V rámci povinného ručení máte pojištěná také všechny skla vozidla a úrazové pojištění osob.

V kombinaci povinného ručení a havarijního pojištění je vám poskytnuta sleva 10 % na pojištění a navíc budete mít své vozidlo komplexně ochráněné.

Havarijní pojištění

Můžeme říct, že havarijní pojištění začíná tam, kde povinné ručení končí. Havarijní pojištění totiž chrání vaše vozidlo před poškozením či zničením vozidla v důsledku živelné události či vandalismu. Také vám bude vyplacena finanční náhrada v případě jeho odcizení. Pokud způsobíte dopravní nehodu, budou vám vyplaceny finanční prostředky pro případné opravy automobilu.

Havarijní pojištění si můžete na internetu u Allianz Direct sjednat současně s povinným ručením a můžete se tak těšit na zajímavé slevy a nízkou roční sazbu. Při sjednání obou variant pojištění je sleva 10 %. Zcela zdarma je vám k havarijnímu pojištění sjednané i pojištění pro případ úhrady nákladů za nájem náhradního vozidla. Základní asistenční služby máte také zdarma.