Podle zákona o povinném ručení je každý vlastník tuzemského vozidla povinen uzavřít pojistnou smlouvu o pojištění odpovědnosti. Bez povinného ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla nemůžete provozovat vozidlo na veřejných tuzemských komunikacích.

Povinné ručení kryje rizika škod, které způsobíte provozem vozidla třetí osobě či dalším osobám. Jediným, mezinárodně platným dokladem o tom, že máte zákonné pojištění vozidla sjednané, je Zelená karta. Cena povinného ručení se pohybuje v řádech tisíců korun a výše roční sazby se odvíjí od výkonu vozidla, jeho kubatury, stáří, ale také od vašeho trvalého pobytu a věku.

Chcete ušetřit? Pak hledejte nejlevnější povinné ručení na trhu. Na pojišťovacím trhu působí desítky pojišťoven, a tak je z čeho vybírat. U některé je cena pro vaše vozidlo nižší, u některé zase vyšší. Kdybyste měli sami srovnávat povinné ručení, bylo by to časově náročné. Naštěstí existuje online nástroj pro porovnání povinného ručení online, které vám najde vždy tu pojišťovnu, která vám nabídne nejnižší roční sazbu.

Aby vám porovnání povinného ručení online našlo nejvýhodnější pojištění vozidla, musíte do srovnávače zadat důležité informace o vozidle a také o vás jako majiteli. Po vyplnění proběhne kalkulace a následně uvidíte seznam pojišťoven s jejich cenami od té nejnižší. Porovnání povinného ručení online je zcela zdarma a ničím se jím nezavazujete.

Pokud si ze seznamu pojišťoven vyberete jeden z produktů, můžete si ihned povinné ručení sjednat. Nemusíte navštívit regionální pobočku pojišťovny, stačí vyplnit formulář na internetu a odeslat jej ke zpracování. Pak se vám ozve pojišťovací specialista, který vás bude informovat o dalších krocích. Nejlevnější povinné ručení vám může ušetřit i více než 1 700 Kč ročně. A to už určitě stojí za to uvažovat o změně pojišťovny.