Stále více lidí se dostává do finanční tísně a hledají rychlá řešení. Bohužel registrujeme také stále více případů, kdy se lidé dostali až do spárů exekutorů. Proč se tak děje? Mohou za to také nebankovní půjčky od podvodných společností, kterým mnoho lidí už naletělo. Nestaňte se jedním z nich. Když si chcete vyřídit nebankovní půjčku, věnujte několik minut zjišťování informací, než se rozhodnete.

Novela dává větší jistotu, ale ne úplnou

V prosinci 2016 začala v České republice platit novela zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde). Cíl je jasný – z trhu musí zmizet neférové a podvodné společnosti zavedením přísnějších pravidel. Mezi nová pravidla patří, že každý poskytovatel musí prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč, musí mít licenci od ČNB a musí mít minimálně středoškolské vzdělání ukončené maturitní zkouškou.

Členství v asociaci je také vodítkem

I když se stát snaží podvodné firmy z trhu dostat pryč, stále ještě zde jsou. O tom se můžete přesvědčit v mnoha online diskuzích. Projděte si vše, než jakoukoliv smlouvu uzavřete. Je naopak dobrým znamením, když je společnost členem APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Jedná se o dobrovolné sdružení poskytovatelů, kteří společně vytváří dobré podmínky pro klienty a snaží se o maximální férovost v přístupu. Půjčka do výplaty má pomoci, nikoliv uškodit.

Půjčka zdarma je realitou

Ještě než se rozhodnete si o půjčku zažádat, musíte si vše důkladně spočítat. Peníze prostě společnosti vrátit musíte. Proto si dejte pozor, musíte mít absolutní jistotu, že peníze stihnete včas vrátit. Někteří poskytovatelé vám půjdou vstříc, třeba půjčkou zdarma. Například Via SMS. Na 30 dní si během několika minut půjčíte až 8000 Kč. Nebude vám účtován žádný poplatek, takže si princip vyzkoušíte bez dalších výdajů. Via SMS navíc nezdražuje, ani po změně úrokových sazeb od ČNB.