Potřebujete půjčit hotovost a přemýšlíte, na koho se obrátit? Do finanční tísně se může dostat každý z nás. Nečekané výdaje, ztráta zaměstnání či nevýhodná investice. To jsou příklady toho, jak snadné je přijít o peníze. Jaké jsou možnosti? Pokud pomineme půjčky od známých a nějakých pochybných lichvářů, nabízí se dvě možnosti. Půjčka od banky nebo od soukromé společnosti. Hotovostní půjčka je určena pro lidi, kteří mají raději peníze „na ruku“, ani by museli chodit vybírat do bankomatu. Využijí je také lidé, kteří nemají vlastní bankovní účet.

Banka nebo nebankovní společnost?

Pokud se dostanete do existenčních problémů, můžete si vybrat, zda dáte přednost půjčce od banky, nebo zvolíte jinou možnost. Získat půjčku od banky obvykle není tak snadné a průběh vyřizování se může značně protáhnout. Bankovní společnosti totiž bývají velice ostražité a nedají půjčku zdaleka každému.

Pokud potřebujete získat půjčku co nejdříve a bez zbytečných průtahů, zvolte raději nebankovní hotovostní půjčku. Jde o soukromé společnosti, u kterých získáte půjčku mnohem snáz. Celý proces značně zkracuje skutečnost, že nikdo nebude nahlížet do rejstříku dlužníků ani ověřovat vaše příjmy. Na půjčku tedy snadno dosáhnou také senioři, nezaměstnaní a ženy na mateřské dovolené.

Hotovostní půjčka bez registru

Tato půjčka je vhodná pro každého, kdo se dostal v minulosti do registru dlužníků. Jakmile se jednou na tento registr dostanete, pro banky se stanete značně nedůvěryhodnými. Nyní se vám otevírají nové možnosti, jak získat půjčku i s tímto „handicapem“. Do registru dlužníků není tak složité se dostat, a to i přesto, že platíte poctivě všechny složenky. Stačí pouze, když zapomenete jednou uhradit fakturu za telefon, na delší dobu odjedete mimo domov, a následky na sebe nenechají dlouho čekat.

Jak hotovostní půjčku získat?

Hotovostní půjčku může získat každý občan, který dovršil věkovou hranici 18 let a má trvalé bydliště na území ČR. To jsou v podstatě jediné podmínky, které musíte splňovat. Nikdo už nekontroluje vaše příjmy, nebo zda máte záznam v registru dlužníků. Pokud budete potřebovat půjčit vyšší finanční obnos v hodnotě několika desítek tisíc korun, také nemusíte předkládat váš příjem, ale je potřeba ručit majetkem. Klienti nejvíce ocení, že vyřízení úvěru je velice rychlé, nezabere to mnoho času.

Jak o půjčku požádat?

Existuje několik možností, jak o půjčku požádat. Nejčastěji klienti využívají internet, přes který vše vyřídíte snadno online a nemusíte chodit na pobočku. Další možností je vyřízení přes telefon nebo samozřejmě pak prostřednictvím osobní schůzky. Je to pouze na vás, co vám vyhovuje více.