Moderní hotovostní půjčky jsou něčím, na co vůbec nemusíte čekat. Naopak, uskutečnit se mohou klidně i v řádu hodin, nebankovní kurýři, kteří s vámi dohodnou vše kolem smlouvy a vyplatí peníze, možná sídlí nedaleko vašeho bytu nebo domu. Vždyť jejich síť je obvykle u moderních nebankovních institucí hodně pestrá, pokrývá celou republiku doslova od Aše po Břeclav.

Řešení pro každého, kdo nemá účet v bance

Ačkoliv žijeme v digitální době a bez internetu se dnes obejde jen málokdo, přesto se takoví lidé najdou. A stejně tak existují i ti, kteří žijí bez bankovního účtu, navíc rozhodně nejde vždy jen o starší ročníky. Života bez účtu v bance se můžeme dočkat i u mladých lidí a jistě jich není právě málo. I pro ně tu samozřejmě jsou hotovostní půjčky, díky kterým mohou účelně vyřešit svou finanční situaci. Stačí vlastně jedno jediné zavolání a všechno je vyřešeno.

Pojďme si provést rámcové srovnání dvou půjček, z nichž vyjde vítězně jen jedna – a tu vám poté vřele doporučíme. Dnes se utkají Smart půjčka od Jet Money a Provident. Která z nich se dočká lepšího hodnocení?

Půjčka Jet Money Provident
Možný rozsah 5 až 70 tisíc korun 2 až 80 tisíc korun
Splátkový kalendář 13 až 16 měsíců 3 až 100 týdnů
Úrok / RPSN od 21 / 146,7 % 19,70 / 53 %

 

Vítězství si dnes jasně připíše na svůj vrub společnost Provident, a to zejména díky tomu, že nabízí výhodnější úroky – a RPSN také není nijak závratné. Oproti nabídce Jet Money je dokonce v určitých případech i třetinové! Samozřejmě, nevyhneme se ale srovnání s klasickými nebankovními půjčkami, jež se sjednávají po internetu. V takovém případě lze doporučit právě ty, protože úroky budou často i velmi výrazně nižší. Zde je úroková sazba určitou daní za osobní jednání u vás doma, a to v kteroukoliv denní dobu si zrovna domluvíte, nic totiž v zásadě není problémem.

Nemít svůj bankovní účet, to je samozřejmě rozhodnutí, které závisí na nátuře každého z nás. Někomu to tak prostě vyhovuje, proč ho potom nutit, aby si nějaký účet v bance sám zakládal? Byla by to prostě zbytečnost. V každém případě, pokud ale takový člověk potřebuje půjčku, nabídka těch hotovostních je určitě hodně pestrá – takže nenastane žádný problém. Snad jen trochu složitější výběr, protože volit z takového množství variant určitě není nic tak snadného, jak se může na první pohled zdát.