Když si koupíte nové či ojeté vozidlo, je zřejmé, že o takovou investici budete mít strach. Ihned po koupi automobilu si musíte sjednat povinné ručení neboli zákonem stanovené pojištění vozidla, které kryje škody na vozidlech účastníků dopravní nehody, kterou vy způsobíte. Povinné ručení se na krytí škod vašeho automobilu nevztahuje. V takovém případě tu je havarijní pojištění, které už není ze zákona povinné, ale určitě se vyplatí o něm uvažovat.

Havarijní pojištění v podstatě začíná tam, kde povinné ručení končí. Chrání vaše vozidlo. Sice nemůže zabránit krádežím, ani dopravní nehodě, ale toto pojištění zamezí finančním ztrátám v případě těchto nešťastných situací, které mohou potkat kohokoliv a kdykoliv. Havarijní pojištění se vztahuje na škody způsobené havárií, vandalismem, krádeží a případně i živelnými pohromami.

Porovnejte si nabídky havarijního pojištění

Dnes se na internetu nabízí bezplatné porovnání havarijního pojištění. Jedná se o speciální online nástroj, který vám umožní nahlédnout na srovnání cen v závislosti na různé spoluúčasti. Porovnávají se nabídky všech pojišťoven poskytující na českém trhu havarijní pojištění. Při srovnávání se vám nabídnou i další doplňková pojištění, mezi něž bezpochyby patří pojištění skel, úrazu, zavazadel a rozšíření asistenčních služeb.

Zasahuje-li do rozpočtu vaší domácnosti už platba povinného ručení, pak budete hledat výhodné havarijní pojištění, které vám domácí rozpočet tak nezatíží. Využijte kalkulace havarijního pojištění. Jedná se v podstatě o jednoduchý online formulář, do něhož zadáte informace o vašem vozidle, na jejichž základě jsou vyhodnoceny nabídky jednotlivých pojišťoven. Během několika sekund se vám objeví seznam pojišťoven seřazen od té nejlevnější.

Nikdy nebylo hledání levného havarijního pojištění jednodušší. Můžete díky porovnání havarijního pojištění ušetřit až několik tisíc korun, což váš rozpočet určitě přivítá.