Chcete si půjčit peníze? Rozhodli jste se financovat vlastní bydlení? Nebo si potřebujete půjčit větší obnos peněz na něco úplně jiného? Finanční trh vám v každém případě svou nabídkou bude vyhovovat. V portfoliích bank na vás čeká jednak účelový úvěr na bydlení, jednak neúčelová americká hypotéka. Na své si přijde každý.

Stejně jako účelová hypotéka neboli úvěr na bydlení, tak i americká hypotéka je dlouhodobý úvěr, který je zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Tato vlastnost je u obou typů hypoték naprosto stejná. V ostatních vlastnostech se pak hypotéky liší. Americká hypotéka online je charakteristická vyšší úrokovou sazbou. Je to jakási daň za to, že banka po vás nevyžaduje doložení účelu použití peněžních prostředků.

Kdo může žádat o americkou hypotéku?

Žadatelem o americkou hypotéku může být každá fyzická osoba, která dovršila věku 18 let a která je občanem České republiky, případně držitelem průkazu o povolení pobytu ve státech Evropského společenství. Hypotéka online může mít dokonce více žadatelů, ne pouze jednoho. V takovém případě je nezbytné předkládat doklady všech spolužadatelů. Při žádosti o hypotéku musíte předložit potvrzení o svých příjmech ze závislé činnosti či z podnikání. Banka pak posuzuje vaši platební morálku a také bonitu, tedy jestli jste schopni hypotéku splácet bez jakýchkoliv problémů.

Banky nabízí americkou hypotéku do 70 % z tržní ceny zastavené nemovitosti. Některé banky nabízí i vyšší procento, ale v takovém případě je nezbytné splnit mnohem přísnější podmínky, případně zajistit se ještě další nemovitostí. Doba splatnosti americké hypotéky je stejná, jako nabízí úvěr na bydlení. Pohybuje se od pěti do třiceti let.

Jestliže nebudete s hypotékami navíc spokojeni, nabízí se vám refinancování hypotéky. Jedná se o speciální úvěrový produkt, který se v posledních měsících velmi rozšířil. Banka, která nabízí refinancování hypotéky, vám může nabídnout lepší úrokovou sazbu a podmínky. Splatí vaši stávající hypotéku a otevře vám nový, cenově výhodnější hypoteční úvěr. Můžete si tak snížit měsíční splátky a neplatit každý měsíc tak vysoké částky.