Možnost volby pojišťovny pro uzavírání různých pojišťovacích produktů je naprosto jedinečná a můžeme být rádi, že doby minulé typické monopolem České pojišťovny jsou pryč. V dobách tohoto výsadního postavení jedné pojišťovací společnosti neměli klienti prakticky na výběr a nemohli si tedy volit výhodnější varianty pojistek. Dnes již můžeme jít, ke které pojišťovně chceme, což je pro nás neskutečnou výhodou. Můžeme tedy jít za tím, co je výhodnější z hlediska poměru ceny a kvality povinného ručení.

Výhodná je především ta skutečnost, že na internetu se nachází celá řada webů, které umí samotné porovnat povinné ručení tak, že klient ihned ví, které společnosti nabízejí ty nejlepší produkty a jaké jsou naopak v jistých ohledech nevýhodné. Nejlevnější povinné ručení tedy může a nemusí být též nejvýhodnější. Je pochopitelně závislé na tom, která společnost jej nabízí a jaké další výhody může k povinnému ručení jako takovému nabídnout. U mnohých pojišťoven mohou klienti narazit na perfektní bonusy pomáhající jim uspořit velké množství peněz. U jiných ale opačně mohou o peníze přijít třeba ztrátou času při čekání na asistenční služby.

Jestliže je jejich kvalita nevalná, pak na ně mohou čekat neskutečně dlouho. Při větších dopravních nehodách se bez odtahové služby a dalších důležitých úkonů není možné obejít. Když potřebujete právě pomoct při nehodě, pojišťovna vám musí pomoct. Kalkulačka povinného ručení bere v potaz i toto a před výběrem společnosti tak člověk vidí, jak na tom jednotlivé pojišťovny jsou v mnoha aspektech. Mimo asistenční služby je provedena i modelace ceny a jednotlivých plateb. Díky ní takto každý člověk předem ví, jak na tom z pohledu splácení povinného ručení vlastně bude a jaké budou celkové podmínky.