Dnešní doba je uspěchaná a spousta lidí nejprve nakupuje, až potom šetří. Nejčastěji si na nákupy berou půjčky, které jsou dnes k dostání přes internet. Sjednání půjčky nebylo nikdy jednodušší. Dnes stačí usednout k počítači, vyplnit online formulář přes internet a vyčkat, než vám peníze přijdou na bankovní účet. Online půjčky jsou velmi oblíbené, protože jsou rychle a snadno vyřízené. Nemusíte podstupovat zdlouhavý proces vyřízení a ani nemusíte shánět spoustu dokladů, jako je tomu u dlouhodobých úvěrů.

Kolik si můžete půjčit?

V první řadě vás bude asi zajímat, kolik si vůbec můžete v rámci online půjčky půjčit. Jelikož se jedná o krátkodobou půjčku, můžete si požádat o částku od 1 000 Kč do 10 000 Kč. Nejedná se o velký obnos peněz, ale zato si můžete být jisti rychlým vyřízením. Peníze máte k dispozici takřka okamžitě po schválení půjčky. Online půjčka se sjednává za pomocí jednoduchého formuláře, který vyplníte na internetu a pošlete společnosti ke zpracování. Pak vyčkáte, než se vám zástupce společnosti ozve s vyjádřením.

Jak jsme již zmínili, online půjčka je krátkodobá a doba splatnosti se pohybuje ve dnech. Splatnost je tedy do 21 dnů od vyřízení půjčky. Jestliže však v okamžik, kdy musí být online půjčka splacena, nemáte dostatek peněz, můžete si dobu splatnosti za poplatek prodloužit.

Online půjčky jsou charakteristické také tím, že jsou bezúročné. A co to znamená? Neplatíte zde žádný úrok, ale pouze předem stanovené poplatky, jejichž výše se odvíjí od výše půjčené částky. Díky těmto poplatkům si snadno spočítáte, kolik zaplatíte společnosti navíc.

Další výhodou je její neúčelnost. Když si půjčku vyřídíte, půjčené peníze můžete využít na cokoliv, aniž byste o tom museli informovat poskytovatele online půjčky. Nezáleží na tom, zda z peněz zaplatíte nájem, koupíte domácí spotřebič či nakoupíte jídlo. Důležité je, abyste svůj závazek do doby splatnosti splatili.