Investiční zlato je zvláštní forma zlata, která se využívá jako investiční nástroj. K zakoupení jsou hlavně zlaté mince a slitky, které nejsou kupovány ze sběratelských důvodů, je to investice. V současné době je investiční zlato nejlepší způsob, jak uložit své peníze.

Drahé kovy představují elegantní a velmi bezpečný způsob, jak uchovat vysokou hodnotu v malém objemu. Navíc se mohou drahé kovy chlubit svou estetickou stránkou. Takové investiční zlato vás okouzlí svou medovou barvou.

Budete-li investovat do zlata, pak se vám nabízí několik možností. Buď si koupíte zlaté slitky, nebo mince. Dalšími možnostmi, jak si koupit fyzické zlato, jsou medaile a mince. Nejčastější a nejžádanější formou jsou zlaté slitky, což jsou destičky, respektive cihličky, které se vyrábí ve slévárně. Váhová hodnota jednotlivých cihliček je různá. Investiční zlato musí obsahovat následující údaje – značku výrobce, váhu, údaj o ryzosti, unikátní výrobní číslo a certifikát pravosti.

Proč investovat do zlata?

Asi se budete ptát, proč investice do zlata? Existují i jiné způsob investice, například do cenných papírů. Důvod je jednoznačný. Investiční zlato na rozdíl od cenných papírů je bezpečná investice k zachování hodnoty v čase.

Dále se může investiční zlato pyšnit tím, že je osvobozeno od DPH a uchovává si vysokou hodnotu v tak malém množství. Nadchne vás jeho stabilita, stálost a zlato nestárne. Můžeme ho označit i jako téměř nezničitelné. Pokud své peníze investujete do zlata, chráníte je před inflací.

Zlato se stane váš majetek, s nímž můžete podle svého gusta manipulovat. Zlato je nejlepší platidlo, je velmi likvidní a je to sázka na jistotu.

Kde koupit investiční zlato?

Na trhu působí celá řada společností, která nabízí zakoupení investičního zlata. Odborníkem na investiční zlato a investiční stříbro je společnost Bessergold, která sídlí v Praze. Můžete si vybrat z pestré škály investičního zlata, stříbra, ale i platiny a paladia.