Hypotéka je dlouhodobý úvěr, který je zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Hypotéka je určena k financování vlastního bydlení. Peníze tak můžete využít k investicím do nemovitostí. S hypotékou můžete nemovitost koupit, postavit či rekonstruovat. Současný finanční trh je rozmanitý a hypotéky nabízí ne jeden bankovní ústav, a tak výběr správné hypotéky je nelehký úkol. My si představíme hypotéku od moderní a mladé banky Equa Bank.

Možná už jste o hypotéce od této banky slyšeli. Equa Bank hypotéka se vyznačuje nízkou úrokovou sazbou, která začíná už na 2,99 % p.a. Banka nabízí možnost půjčit si peníze až do 100 % z hodnoty zastavované nemovitosti. Můžete tak získat v rámci hypotéky nemalé částky, které pak využijete na financování svého bydlení. Také je hypotéka online, a tak při jejím sjednávání nemusíte nikam chodit, protože veškeré údaje vyplníte z pohodlí svého domova.

Proč Equa Bank hypotéka?

Equa Bank je moderní a mladá banka, která se na českém finančním trhu objevila teprve v roce 2011. Za dobu své existence si však vybudovala skupinu spokojených klientů, jimž nabízí osobitý a moderní přístup k bankovním službám. Kromě toho, že má ve svém portfoliu produktů klasické bankovní produkty, jako jsou osobní a spořicí účty, nabízí také půjčky, úvěry a hypotéky.
Čím je Equa Bank hypotéka charakteristická? Jak už jsme zmínili, můžete si půjčit až 100 % ze zástavní hodnoty nemovitosti. Doba splatnosti půjčky je od 5 do 35 let, přičemž pevnou dobu splatnosti si zvolíte na 1, 3 či 5 let. Při sjednávání hypotéky nemusíte platit žádné vstupní výdaje a navíc vám banka nabízí běžné bankovní služby zcela zdarma.

Nemusíte dokládat svůj příjem

Tato hypotéka online se ještě rozděluje na dva dílčí produkty, a to konkrétně na hypotéku BEZ a hypotéku FIT. Hypotéka BEZ nevyžaduje doložení vašich příjmů, protože u této varianty si banka získává přehled a historii vaší platební schopnosti u předchozích účtů. Equa Bank získá také záznamy v registru dlužníků, a tak je schopna si v rámci této hypotéky určit, zda jste spolehlivým klientem či nikoliv. Vy tak nebudete mít starosti s vyřizováním s vyřizováním potvrzení o příjmu.