V bance si sice nepůjčíte tak rychle jako u nebankovní společnosti, můžete se, zato spolehnout na opravdu skvělý úrok, který vám dost možná až vezme dech. Bankovní půjčky v posledních letech takřka až překonávají rekordy, úroky jsou totiž stále níž a níž, často dokonce klesly pod magickou hranici deseti procentních bodů. Takové nabídce pak jistě nelze odolat, zvláště pokud se k ní ještě přidá pestrá paleta doplňkových služeb.

Klasika versus nová bankovní vlna

Možností máte poměrně dost. Banky, které působily na trhu už devadesátých letech, výborně doplnila nová vlna. Ta umožnila nejen snížení cen za bankovní služby (někdy dokonce i plné zrušení poplatků), ale i spoustu dalších výhod. Zástupců bank nové vlny je hned několik, dnes si v našem srovnání představíme konkrétně Air bank.

Česká spořitelna půjčka a Air bank půjčka. Kdo bude úspěšnější? Čí nabídka vyzní alespoň o trochu zajímavěji? Nebo tu budeme mít prakticky remízu, u které není zcela jasné, kdo duel vlastně vyhrál? Brzy se přesvědčíme, tady je totiž tabulka, která vše rozhodne!

Banka Air Bank Česká spořitelna
Rozsah půjčky 5 až 600 tisíc korun 20 až 700 tisíc korun
Splátkový kalendář 6 až 96 měsíců (tj. osm let) 12 až 84 měsíců (tj. sedm let)
Úrok / RPSN od 6,9 / 7,13 % 5,5 / 5,93 %
Poplatky Ne Ne

Úroky opravdu začínají v obou případech na skutečně slibné hranici, ale vítěz může být (bohužel) jen jeden – a tentokrát jím je Česká spořitelna, dlouholetý přední hráč na českém bankovním trhu. Vstup Air bank na trh v posledních několika letech ale umožnil, aby byly nabídky bankovních půjček ještě výhodnější, takže v tomto souboji, dalo by se říci, není tak docela poražených. Alespoň tedy při bližším prozkoumání skutečnosti.

Pokud budete vše splácet tak, jak máte, navíc se u obou bank dočkáte zajímavých odměn, konkrétně v podobě slev na úrocích a případně i dalších doplňkových služeb navíc, které jistě každého klienta jen potěší. Banka tedy není nijak špatný poskytovatel půjčky, ba právě naopak – stačí si jen dobře vybrat! A pokud máte k dispozici všechna čísla a náležitosti kolem půjčky, půjde to doslova jako po másle. Rozhodnutí je pak otázkou několika okamžiků, protože už vlastně ani není co ještě snad zvažovat.