Světově známou značku Apple jistě není třeba komukoliv zdlouhavě představovat. I přesto pro ty méně znalé zmíníme několik důležitých faktů. V dnešní době jde o gigantickou společnost zaměřující se hlavně na tvorbu počítačů s označením Mac, mobilních telefonů iPhone, tabletů iPad a kapesních přehrávačů iPod.

Jedním z předních a pravděpodobně asi nejznámějších zakladatelů této společnosti je dnes již zesnulý Steve Jobs, který společně s partnery Stevem Wozniakem a Ronaldem Waynem položili v roce 1976 základy této úspěšné korporace.

Apple a jeho ekonomika

Firma Apple se v roce 2014 honosila celkovým obratem 182,8 miliard USD. Navíc se tento mezinárodní subjekt pyšní hotovostní v hodnotě až 30 % vlastních akcií. Apple tržní kapitalizace činí neuvěřitelných 560 miliard USD a hotovost na skladech dalších 200 miliard USD.

To je základ, na němž se dá skutečně stavět a mnohé vypovídá o úspěších a prodejnosti společnosti Apple.

V jednoduchosti je krása

Tohoto zisku samozřejmě nebylo dosaženo pro nic za nic. Může za to především nabízené portfolio produktů, jež je založeno na maximální jednoduchosti a originalitě. Právě v tom se Apple liší od spousty jiných výrobců, kteří se masivně snaží chrlit jeden model za druhým.

Ať už je to iMac, MacBook, iPod, iPhone, Apple Watch nebo iPad, vždy se firma s uvedením daného výrobku setkala s nadstandardním zájmem. A dnes lze předkládaný sortiment považovat za určitý životní styl, jelikož společně s moderní technikou využíváte i jejích propracovaných služeb.

  • OS X
  • iOS
  • iTunes
  • iCloud a další

Největší gigant na světě

Přesně tak lze označit společnost Apple s jejím výše zmíněným majetkem. I přes vyšší pořizovací náklady jednotlivých mobilních a počítačových zařízení má firma značný úspěch. Neváhejte a zařaďte se také mezi spokojené zákazníky Apple.